Fatsa Gençlik Merkezi’nden Farklılık yaratan projeler
![](/cache/multithumb_thumbs/b_250_170_16777215_0___ckfinder_userfiles_images_gm13_3_2017.jpg)
Fatsa Gençlik Merkezi Müdürlüğünün "Orda Bir Köy Var Uzakta" diyerek başlatmış olduğu projenin üçüncü etabında gençlik merkezi gönüllülük kulübü üyesi gelecekteki meslekleri anaokulu öğretmenliği olan Fatsa Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişiminde okuyan gençler ve gençlik liderleri Aslancamii anaokulunda eğitim gören miniklerle biraraya geldiler.Genclik Merkezi tarafından organize edilen etkinlikte Fatsadan Aslancamii ye gönül köprüsü kuruldu."Mesleğimi Öğreniyorum " projesiyle de ilişkilendirilen bu çalışmada gençlerin gelecekteki meslekleriyle ilgili tecrübe kazanmalarida amaclandi.Sabahin ilk ışıklarında Gençlik merkezinde bir araya gelen Gençler Aslancamii nin yolunu tuttular.Ulkenin farklı bölgelerinden Fatsa ya okumaya gelen Gençler bu bahaneyle Fatsa ve çevresini görme fırsatı buldular. Eglenceli bir yolculuğun ardından okula ulaşan gençler Okul idaresi ve öğretmenler tarafından karşılandı. Gençler çocuklarla el boyamasi,yüz boyamasi ve çeşitli oyunlar oynayarak vakit geçirdiler.yapilan aktiviteler üniversite öğrencilerinin mesleklerinde tecrübe ve ozguven kazanmalarini arkadaşlarıyla oyunlar oynayan çocukların ise kaynasmasini ve yüzlerini gulmesini sağladı. Uzun bir aradan sonra çocukluk yıllarına geri dönen üniversite öğrencileri mutluluğun kaynağının uzakta değil dokunmuş olduğu bir yurekte olduklarını ifade ettiler. Verilen hediyeler ve ikramlar miniklerin tebessumunu arttırdı. Fatsa Gençlik Merkezi Müdürlüğü sadece Fatsada ki okullarda değil diğer köy ve kasabalarda eğitim gören ogrenciler ve gençlerle yeni proje ve faaliyetlerle birlikte olmaya devam ederek farkındalık oluşturacaktır.
Yorum ekle