Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Gençlik Kolları Başkanlığına Yağız Alper Akata aday oldu.
Akata konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Sevgili yol arkadaşlarım, izinden ve devrimlerinden hiç ayrılmayacağım Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu 94 yıllık çınar Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Gençlik Örgütü Başkanlığına sizlerin desteğiyle adayım. Ekibimle beraber Ordu’da Cumhuriyet Halk Partisi için en iyi şekilde çalışacağımıza inanıyoruz. Bu yarışta aday olacak tüm arkadaşlarıma bugünden itibaren başarılar diliyor, adil ve umut dolu bir yarışın içerisinde olacağımıza canı gönülden inanıyorum.” dedi.