27 Kasım 2022

AFAD TARAFINDAN BELEDİYE ACİL YARDIM EKİPLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

  • PDF
AFAD Ordu Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerince afet ve acil durum hallerinde etkin müdahale ve hızlı bir iyileştirme yapılabilmesi için Belediye yönetimi tarafından görevlendirilen personellere “Yerel Destek Ekipleri Projesi” kapsamında eğitim verildi. Arama Kurtarma Teknisyeni Mehmet Şener Yazıcı ve Vahap Ayerdem tarafından Fatsa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde Belediye yönetimi tarafından belirlenen 30 personele Etik Değerler, Ekip Oluşumu ve Çadır Kurma konularında eğitim verildi. Ordu genelinde 200, Fatsa Belediyesi’nde ise 32 personelin sel afet gibi acil durumlarda resmi görevli olacağı belirtildi.
 
“EĞİTİMLER FAYDALI OLDU” Fatsa Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Gülçin Zan Yıldırım, “Afet ve acil durum hallerinde etkin mücadele ve hızlı bir iyileştirme yapılabilmesi için TAMP kapsamında afetlerde görev alacak ana çözüm ortakları ulusal düzey çalışma grupları ile AFAD başkanlığı tarafından yapılan değerlendirme sonucunda yaşanılan afetlerin etkilerine karşı alınabilecek yeni önlem ve hazırlık çalışmaları planlanmakta ve yürütülmektedir. 
Bugüne kadar yaşanan afetlerdeki saha çalışmalarından edinilen tecrübelere dayanılarak sahada teknik çalışmalar yapılırken hayatın bir an evvel normal haline dönebilmesi için fiziki güce ihtiyaç duyulduğu yürütülen çalışma için destek olacak AFAD gönüllülerin dışında ekiplerin eksikliği tespit edilmiştir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun talimatlarıyla lansmanı 12 Kasım depreminin yıl dönümünde Düzce ilinde yapılan yerel destek ekipleri projesi pilot illerde hayata geçirilmiş ve illerin nüfus büyüklüğüne göre ekip sayıları belirlenmiş olup Ordu ilinde de hayata geçirilecek olan yerel destek ekibi personel sayısı belirlenmiştir. Bu kapsamda belirlenen personellere Etik Değerler, Ekip Oluşumu ve Çadır Kurma konularında eğitim verildi.” dedi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

trafik cezası öde kredi kartı ile fatura öde online fatura ödeme fatura öde