16 Temmuz 2024

FATSA ATIK TOPLAMA MiKTARINI 5 BiN TONDAN 200 BİN TONUN ÜZERiNE ÇIKARDI

  • PDF
Fatsa Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü 2019 yılında başlayıp sürekli ivme kazanarak artan, atıkların kaynağında azaltılması ve kontrol altına alınması, israfın önlenmesi atıkların geri kazanımı çalışmaları devam ediyor.
  Çevre kirliliğinin önlenmesi, iyileştirilmesi ve yeşil ekonomiye kazandırarak sürdürülebilir bir kalkınmayı hedefleyen Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının ülkede eş zamanlı başlattığı “ Sıfır Atık Hareketi ” projesi Fatsa Belediyesi tarafından da başarıyla yürütülüyor.
Fatsa Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Derya Özcan Ateşli 2019 yılında Fatsa’da Sıfır Atık Yönetim Sisteminin kurulma çalışmaları başladıktan sonra şehrin muhtelif yerlerinde 300 adet toplama noktası oluşturularak vatandaşların hizmetine sunulduğunu söyledi.
 
“ATIK GETİRME MERKEZİ” PROJEMİZİN YAPIM İŞİNE BAŞLADIK”
 
İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Derya Özcan Ateşli Fatsa Belediyesi olarak ilk yıllarda ilçede aylık 5 ton civarında toplanılan ambalaj atığı miktarını bugün itibariyle 210 tonlara çıkardıklarını ifade ederek, “Gerek okullarda verdiğimiz Sıfır atık, İklim ve Çevre eğitimleriyle, gerekse 14 Merkez mahallelerimiz başta olmak üzere ilçe genelinde oluşturduğumuz toplama noktaları ile 210 tonlara çıkarmış bulunmaktayız.
 Ayrıca ilçemiz Sıfır Atık Yönetim Planı dâhilinde planladığımız ve 2023-2024 yılında tamamlamayı hedeflediğimiz ,”Fatsa Belediyesi Atık Getirme Merkezi” Projemizin yapım işine başlamış bulunmaktayız. Atık getirme Merkezimizde vatandaşlarımızın kaynakta ayırarak biriktirdikleri atıkların kabulü yapılabilecektir. 14 Tür Geçici Atık Depolama bulunacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

trafik cezası öde kredi kartı ile fatura öde online fatura ödeme fatura öde