7’den 70’e herkesin dört gözle yolunu gözlediği incir tezgahlarda yerini aldı. Son günlerde hemen hemen her köşe başında küçük tezgahlar üzerinde karşımıza çıkan incir daha ilk günden yoğun ilgi ve taleple alıcı bulmayı başardı. Kilosunu pahalı bulan vatandaşlar bir müddet daha beklemeyi tercih ederken, lezzetini özleyenler tezgahlara yönelmekten kaçınmadılar.
Ağaçlarında büyük hassasiyetle topladıkları incirleri ilçe merkezinde satışa sunan vatandaşlar “ herkes inciri seviyor ve satışlarımız oldukça güzel. Tezgahlarımıza doldurduğumuz incirler kimi zaman birkaç saat içerisinde tükeniyor. Şu an itibariyle kilosunu 10 liradan satıyoruz. İlerleyen zamanda bu fiyatlar daha da düşecektir çünkü bunlar er incir dediğimiz incir. Kilosunun beş liraya kadar düşeceğini tahmin ediyoruz. İncir lezzetli olduğu kadar faydalı bir meyve. Bu nedenle herkese tüketmelerini öneriyoruz” dedi.