Haber: Muharrem GÖÇ
Milli Eğitim Bakanlığı görevde 4 yılını dolduran okul müdürleri için çıkarılan yeni yönetici görevlendirme yönetmeliği ile 11 okul müdürünün yeri değişti.
Yönetmeliğe göre İlçe Milli Eğitim Müdürü, İki adet Şube Müdürleri, Okulca seçilen öğretmenler, Okul Aile Birliği Başkanları ile Okul öğrenci temsilcileri tarafından verilen puanlama sonucu İlçemizde görevli 40 yöneticiden 30 yönetici bu değerlendirmeye alınarak, bunlardan 11 tanesi 74 ve altında puan alarak müdürlükleri düşmüş oldu. 19 yönetici ise okullarındaki görevlerini sürdürecek.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yayınladığı puanlama listesine göre, müdürlükleri düşen 11 okul yöneticimiz,
Osman Görmüş-Mehmet Akif, İsa Bebek-Ilıca İlköğretim, Şenol Candan- Sakarya Ortaokulu, Ercan Uçak-Hasan Yahşi ilköğretim, Veysel Cengiz-Rehberlik Araştırma Merkezi (Ram), Avni Yiğit-Dolunay İlköğretim, Muammer Yavuz-Merkez İlköğretim okulu, Muzaffer Kesik-Necip Fazıl Kısakürek Anadolu lisesi , Hüseyin Baş- N.Çetinkaya ilkokulu, Selami Yazıcı-Bolaman ilköğretim okulu, Yüksel Akdere-Kösebucağı ilköğretim okulu…
Sonuçlara saygı duyuyoruz ancak, başarı ve başarısızlığa göre vicdani bir puanlama olduğunu düşünmüyorum.