Haber : Muharrem Göç
Mevcut hastane binasının ilçemiz mevcut nüfusa cevap veremediği için artan nüfusun ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebilmek, sağlık hizmet sunum kalitesini artırarak hasta memnuniyetini üst seviyeye çıkarmak amacıyla ihalesi yapılarak inşaatına başlanan 300 yataklı Fatsa Devlet Hastanesi inşaatındaki çalışmalar hızlı bir şekilde yürütülüyor.
B ve C blokların temel çalışmalarının sürdüğünü belirten yetkililer, D blokun temel çalışmalarının bitirildiğini, A blokta temel çalışmaların ise mevcut hastane binasının henüz yıkılamaması nedeniyle çalışmalara başlanamadığı bildirildi. Binanın yıkılamaması nedeniyle alanın dar olduğu, malzeme bırakmada ve beton mikserlerinin bile rahat bir hareket edip beton dökemediği, buda işin hedeflenen bitim süresini geciktirdiğini belirtti.
Gece ve günde vardiyalı olarak yüzün üzerinde işçi çalıştığını belirten yetkililer, önümüzde yaklaşan kış mevsimi gelmeden bir an evvel bütün blokların su basmazlarının bitirilerek kat atılma seviyesine getirileceği belirtildi.
Uzun süredir Fatsa halkının heyecanla beklediği 300 yataklı Fatsa Devlet Hastanesi inşaatı bitirildiğinde Çağdaş sağlık hizmeti anlayışı ile hizmete girecek olan hastane bölge halkı en modern sistemlerle tedavi edilecek, çağdaş hastaneler kazandırarak en üst düzeyde sağlık hizmeti sunma hedefini gerçekleştireceği bildirildi.