Kürek çekerek deniz aşırı seyahatler yapan Hüseyin Ürkmez, Bu Kez ‘Nükleersiz Bir Türkiye’ İçin Artvin’in Hopa İlçesinden İstanbul’a Gitmek İçin Kayıkla Yola Çıktı Fatsa Belediyesi Kayıkçı çekeği önünde bir grup çevreci tarafından karşılanan Hüseyin Ürkmez, amacının Nükleersiz bir Türkiye için kamuoyunun dikkatini çekmek istedim. Sinop’ta yapılması planlanan santralin yapılmaması için bu konuya dikkat çektik. Ben de bunu en ağır en zor şartlarda gerçekleştirmeye çalışıyorum. Günde yaklaşık 35 km yapıyorum. Yiyeceğim içeceğim sandalda karşılıyorum. Yeşil düşünce derneği ve nükleersiz. ORG’dan insanlar beni takip edebilir. Uydudan ayrıca beni izleyebiliyorlar. Şu an 15. Gün bir aya kadar bitirmeyi bu geziyi planlıyorum.” dedi.