Haber:
Muharrem Göç
THK Fatsa Şube Başkanı Mehmet Burgu yaklaşan Kurban bayramı öncesi bir açıklama yaparak, her yıl olduğu gibi 2860 sayılı yardım toplama Kanunu gereğince “bu yılda kurban derileri yine Türk Hava Kurumu tarafından toplanmaya devam edilecektir”dedi
Burgu, “kurumumuzca toplanan deri gelirlerinden her yıl 300 bin öğrenciye ücretsiz havacılık eğitimi verildiğini, bunun yanında orman yangınlarına havadan müdahale edildiğini, hasta ve yaralılara hava ambulans desteği verildiğini, bunun yanında Ülkemizin havacılık ve uzay alanında ihtiyaç duyduğu personel karşılanması için kurmuş olduğu Türk Hava Kurumu Üniversitesinde uzay bilimleri, Mühendislik, İşletme, Fen Bilimleri alanında eğitim ve öğretim vermeye devam ettiğini” söyledi.
Her yıl olduğu gibi bu yılda deri toplama hizmetleri THK tarafından yapılacağını bildiren Burgu, 04 Eylül 2014 Cumartesi günü idrak edeceğimiz Kurban bayramında kurban derilerin toplanmasına devam edilecek olup toplama işlemlerinin İlçe hudutları içinde kurulacak ekipler tarafından makbuz mukabilinde görevliler tarafından teslim alınacaktır dedi.
Ayrıca, Türk Hava Kurumu Fatsa Şubesinin 4232681 nolu telefonu aranması halinde adreslerden kurban derilerinde alınabileceğini açıklayan Burgu, kurumumuza bu güne kadar desteklerini esirgemeyen vatandaşlarımıza teşekkür eder bu yılda yine desteklerini esirgemeyeceklerini, vatandaşlarımızın şimdiden kurban bayramlarını tebrik eder sağlık mutluluk içerisinde bayram geçirmelerin diliyorum.