Haber : Muharrem Göç
Üç aylık yaz tatilinin ardından İlçemizde de 15 Eylül Pazartesi günü yaklaşık 22 bin öğrencisi ve toplam 1500 eğitim öğretim hizmetlerinde çalışanı ile öğrenciler yeni ders yılına merhaba dedi.
15 Eylül Pazartesi sabahı erken saatlerde başlayan eğitim öğretim maratonu okullarının bahçesinde ilk ders zilinin çalmasını velileriyle bekleyen öğrenciler, günün heyecanı ve telaşını yaşadı.
Okula uyum için okul öncesi, birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıflar geçtiğimiz hafta Pazartesi günü okullara erken başlamışlardı.
2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında birinci yarıyıl, 15 Eylül 2014 Pazartesi'den, 23 Ocak 2015 Cuma'ya kadar sürecek. Yarıyıl tatili, 23 Ocak - 6 Şubat 2015 tarihleri arasında yapılacak. İkinci dönemin ilk dersi 8 Şubat'ta başlayacak. 2014-2015 Eğitim-Öğretim sezonu 12 Haziran'da tamamlanacak.