Haber : Muharrem Göç
İlçemizde yeni açılan Özby Tekstil Bolaman mevkiinde Arda Soğuk Hava Deposu üstünde üretime başlarken ilk etapta 60 işçi ile deneme üretimi yapıyor.
Özby Tekstil ortaklarından Sedat Ergül gazetemize yaptığı açıklamada; “Fatsa’yı tercih etmemizin sebebi Fatsa yerleşim olarak düzgün bir alana sahip, iş potansiyeli tekstil üretimine çok uygun, profesyonel işçiler var. Biz de İlk etap da kalifiye, işi bilen elemanlar alıyoruz. Bölge itibarı ile teşvikten yararlanma imkanımız var. İŞKUR desteğinden yararlanıyoruz. Şuanda 60 işçi ile imalatlarımızı sürdürüyoruz. Kurduğumuz sistem 100-150 kişi istihdam alanına sahip. Organize Sanayi Bölgesinde yer olmadığı için burada geçici imalata başladık. İnşallah Organize Sanayi’de fabrikamızı kurduğumuzda 150 kişi istihdam edeceğiz. Hem işimizi yapacağız hem de her gün birilerinin evlerine ekmek götürdüğünü görmek bizleri de çok mutlu edecektir” dedi.
Yeni Haber gazetesi olarak Özby Tekstil ailesine bol kazançlar diliyor, Yeni açılan bu istihdam alanının Fatsa’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.