Haber : Muharrem Göç
Fatsa Devlet Hastanesi’nin yeni hizmet binası çalışmaları büyük bir hızla devam ederken, bir yandan da yıkılacak eski binadaki diyaliz ünitesi ve diş polikliniği taşıdık..
Geçtiğimiz hafta içinde Diş polikliniği ve diyaliz ünitelerinin taşınacağı yerlerde inşaat çalışmalarını Başhekim yardımcısı ile birlikte sık sık yakından takip eden Başhekim Karadağlıoğlu gazetemize yaptığı açıklamada; “Fatsa Devlet Hastanesi'nde inşaat da hizmet de kesintisiz devam ediyor. Devam eden inşaat sürecinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için çalışmalarımıza da devam ediyoruz. Aynı zamanda sağlık hizmetlerinin de aksamaması ve hastaların mağdur olmaması içinde yoğun çaba sarf ediyoruz” dedi
Başhekim Karadağlıoğlu “9 ünitelik diş Polikliniğini, hem semt Polikliniğini hem de hastanedeki Polikliniğini birleştirerek tek çatı altında topladık. Bunun için Akıl Tepesi mevkiinde bulunan Verem Savaş Dispanserinin ikinci katının bakım onarımını yaptırılarak, artık bundan sonra diş muayenesi ve tedavisi burada olacak, aynı zamanda diş protezi ile ilgili laboratuvar da burda olacak, iki hizmet bir arada eskisinden daha iyi olacak, tek çatı altında burada hizmet vermeye başladık. Diyaliz ünitesi ile ilgili Mustafa Kemal Paşa mahallesi Ali Rıza Demircan İlkokulu’nun yanında 2 yıllık kiralama yolu ile bina tahsis ettik. 14 diyaliz cihazımızı yerleştirdik.Şu anda 48 diyaliz hastamız var. 13+1 yatak kapasiteli, 2 seans belki hasta yoğunluğuna göre 3 seanslı bir hizmeti artık bundan sonra diyaliz ünitemiz burada verecektir”dedi
Hastane inşaatında ilerleme arttıkça, hastanenin bazı bölümlerinin de yıkılması gerektiğini bildiren Başhekim Karadağlıoğlu, Ancak bu yıkımların yapılabilmesi için de sağlık hizmetlerinin sorunsuz bir şekilde verilebilmesi ve hastaların bu durumdan olumsuz etkilenmemeleri de gerekiyor“dedi