Haber : Muharrem Göç
CHP İlçe teşkilatı gezilerini Çötelü ve Kösebucağı mahallesinde sürdürdü. İlçe Başkanı Doğan Çelebi başkanlığında, yönetim kurulu üyeleri Adem Özgen, Fatma Varnalı, Şadiye Öklük, Ahmet Çırpan, Bahtiyaç Çavuşoğlu ve Saddettin Baş ile birlikte geçtiğimiz hafta sonu Çötelü mahallesine giderek halkın sorunlarını dinlediler.
Türkiye hızlı bir şekilde felaketin üzerine doğru gidiyor diyerek sözlerine başlayan Başkan Doğan Çelebi, “Ak Parti oy döneminde her türlü tavizi vererek, her türlü imkanları sağlıyor görünerek geçici de olsa köylümüzün desteğini almayı başarıyor. Torba yasa dediler, köylüyü, esnafı ilgilendiren hiçbir şey yok. Vergilerini, borçlarını, taksitlerini , SSK primlerini ödeyemeyen, vergi itilaflarından dolayı ceza yemiş, torba yasada hiç kimseye yarar sağlayacak bir şey yok”dedi
Karadenizde fındıkta yaşanan don olayından sonra köylümüz, esnafımız kan ağlıyor, dönen çeklerin haddi hesabı yok. Banka yetkilileri bile bu gidişle işlerinin çok zor olacağını beyan ediyorlar. Sınırlarımızdaki olayları, PKK’nın doğudaki olaylarını görüşüyorsunuz. Açılım dediler, açılımın son kalesinde AK Parti kıvırtamaya başladı. Kobani’yi Işid örgütü sarmış durumda. Milletvekilinin biri çıkıyor ortaya “ Kobani giderse Ankara’da, Türkiye’de gider “ gibi laf etme cüreti gösteriyor. Siyaset dilinde yeri olmayan bir üslup ve nezaketsizlikle Türkiye Cumhuriyetini tehdit ediyor. Şu an bizim askerlerimiz PKK ile nerdeyse Işid’e karşı savaşma konumuna geldi. Düşünün nereden nereye geldik.
Başkan Çelebi, “İşiniz bu hükümetle şahsen iyi yürüye bilir, hepiniz çeşitli vesilelerle paralar alıyorsunuz, ama bir gerçek var Ülkemizin durumu çok kötü. Hiç birimiz geleceğimizden bu kadar umutsuz, Türkiye’nin bölünüp parçalanmasından bu kadar endişeli olmamıştık. Resmen bölünmüşüz, Atatürk’ün büstleri yakılıyor, bayraklar indiriliyor. Bayrağımızın üstünde bir değerimizin olmadığını düşünüyorum. Bu olaylara karşı mutlaka sizden ricam duyarlı olmanızı istiyorum” dedi
Önümüzdeki seçim bir süreç diyen başkan Çelebi, “ Ya bu ülke ya bu kargaşa ve kaosla devam edecek, yada bu ülkeye gerecekten sahip çıkacak insanlara sahip olma fırsatı vereceksiniz” dedi
Ülkemizde bu günlerde gündemde olan özelleştirmeler var. Neleri satmadılar ki. Yine satmaya başladılar. Öz kaynağını sürekli satan bir ülke nereye kadar gider merak ediyorum.
İnsanlara korku saldılar. Bizim partimizde yaşlı, genç üye insanlar var. İnsanlar geleceklerinden korkuyorlar ve insanlar şuna inanmışlar AK partili olmadığın sürece devletin kapısında hiçbir iş yapamazsın, bulamazsın. Bunu günlük hayatımızda da yaşıyoruz dedi.
Doğan Çelebi, bizlere göstermiş olduğunuz misafirperverliğinizden dolayı başta muhtarlarımız olmak üzere mahalle sakinlerine yönetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum dedi.