Haber : Muharrem GÖÇ
İlçemiz Dolunay mahallesinde ikamet eden ve 17 yıl önce kalbinin yarısı çalışmadığı için gittiği doktorlar tarafından ameliyat edilmeyip altı aylık bir ömür biçilerek evine gönderilen Kadir Pekgözlü, yaşam mücadelesi vererek hastalığa yenik düşmediğini, hayattan 17 yıl kazandığını söyledi.
Kadir Pekgözlü, “şuanda 70 yaşındayım. 1997 yılında anjiyo oldum. Kalbimin yarısı çalışmadığı için bana ameliyat önerildi fakat riskli olduğu için ameliyat etmediler. 6 ay yaşayabilirsin evinde git otur dediler. Ama ben buna rağmen başka yerlere başvurarak 2 ay boyunca kendimi ameliyat ettirmek için uğraştım. En son beni ameliyat edebilecek doktor buldum. Büyük bir risk alarak kalp ameliyatı oldum. Aradan 17 yıl geçti 6 ay ömür biçilmesine rağmen yaşıyorum. Bu konuda önce Allah sonra kendi kendime yaşam mücadelesi verdim. Düzenli olarak sporumu yapıyorum, yediğime içtiğime dikkat ediyorum ve bitkisel ilaçlar kullanarak hayata pozitif bakarak hayatta kalmayı başardım” dedi.
Hastalıkla savaşmanın en etkili yolunun onu kabullenmek olduğunu söyleyen Pekgözlü, “O yıllardan bugünlere kadar geçen sürede büyük mücadele örneği vererek Yaşadıklarımın, takdiri ilahiden başka bir açıklamasının olmadığını düşünüyorum” dedi.