Haber : Muharrem GÖÇ
İlçemiz Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Reşadiye caddesi üzerinde bulunan Kavlan ağacının kuruyan dalları kırılarak cadde üzerine düştü. Kimsenin burnu kanamadı ancak esnafı ve vatandaşları gelecek için korkuttu.
Şehrin en işlek caddesi olan Reşadiye caddesinde havanın sıcak olmasını fırsat bilerek çocukları ile gezen vatandaşlar birden önlerine ve arkalarına düşen dalların düştüğünü görünce korktular.
Reşadiye caddesi sakinleri: “Burası Fatsa’nın en işlek caddesi. Günde binlerce insan bu caddede yürüyor. Kavlan ağacının değişen mevsimin etkisiyle kuruyan dalları kırılıp aşağıya düşüyor. Zaman zaman öyle büyük düşen dallar oluyor ki bir vatandaşın başına düşse ya öldürür yada hastanelik eder. Kimsenin canı yanmadan kavlan ağacının zaman zaman görevlilerce takip edilip budanmasını istiyoruz. Ağacın budanmasıyla sorunlar çözülecektir. Kavlan ağacı bu sefer uyardı, İnşallah yetkililer sesimize kulak verir ” dediler.