İlçemiz Emniyet Müdürlüğü karşına inşa edilen yeni PTT hizmet binası yüklenici firma tarafından hızlı bir şekilde bitirilerek üç ay önce vatandaşın hizmetine sunuldu.
Yaklaşık 1 milyon 500 bin liraya mal olduğu söylenilen ve 2 kat üzerine çelik konstrüksiyondan inşa edilen modern bir binanın, hem Ptt hem de kargo hizmetleri açısından tek çatı altında toplanmış olması vatandaşı memnun etmişti. Öncelikle böyle bir binanın ilçemize kazandırılmasında emeği geçenlere Fatsa halkı adına teşekkür etmek gerekiyor.
Ancak, görüyoruz ki bu modern bina vatandaşa hizmet vermeye başlayalı üç ay gibi kısa bir süre olmasına rağmen merdiven basamaklarının kırık, hiçbir zorluk görmemesine rağmen merdiven sahanlıklarının çöktüğü, çevre düzenlemesinin henüz yapılmadığı ve böyle giderse önümüzdeki yıllarda binanın da atıl duruma düşeceği görülmektedir.
Binanın kesin kabulü yapılmamış olduğu düşünülerek yüklenici firmanın sorumluluğu altında olması gerekir. PTT yetkililerinin bu hoş olmayan görüntüleri yakından takip edip, görülen bu imalat hatalarının veya eksikliklerinin, gerek işin kontrollük görevini üstlenen birime, gerekse yüklenici firma sorumlularına bildireceğini umuyoruz.