Aşarı yağışlar nedeniyle bir süre önce duvarı yıkılan Dolunay Mesleki Anadolu Lisesi bahçesine duvar yapımına başlandı.
Duvar yıkıldığı gün okul bahçesine gelerek incelemelerde bulunan Kaymakam Mehmet Yapıcı, eğitim ve öğretimi aksatacak bir durum söz konusu değildir diyerek en kısa zamanda yapımını gerçekleştirme sözü vermişti.
Dolunay Mesleki Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nce derhal yazılı talepte bulunulmuş ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce de gerekli planlaması yapılarak Valilik bünyesinde oluşturulan Yatırım İzleme Koordinasyon Kurulu (YİKOB) Başkanlığınca ihalesi yapılarak 100 mt uzunluğundaki duvar yapım çalışmaları başlatılmıştır. En kısa zamanda bitirilmesi içinde çalışmaların hızlı bir şekilde sürdüğü bildirildi.