Başlayan 2015 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi müracaatları Aralık ayı sonuna kadar devam edecek. Ancak, görüyoruz ki, belge almak ve oda aidatı yatırmak için Ziraat Odası önünden başlayan, merdivenlerde devam ederek servislere ulaşmaya çalışan vatandaşların sabahtan akşama kadar oluşturduğu kuyruklar bir türlü bitmiyor. Konuyla ilgili yetkililer mesai harici günlerde de çalışıyoruz gibi açıklamalar yapsa bile yeterli olmuyor. Bu işe bir an önce kesin çözüm bulunması gerekiyor. İçlerinde yaşlı insanlarımız var. Hasta olanlar var. Onlara öncelik tanıyoruz diyemezsiniz. Hangisine öncelik tanıyacaksınız ki ? Görüyorsunuz hep yaşlı nüfus. Bu işe artık kesin bir çözüm gerekiyor. Bu işi de Ziraat Odası Başkan ve Yönetimi çözecektir.