Normalde bir süt ineğinin yetişmesini klasik olarak aşağı yukarı herkes bilir. Doğar, büyür, anne olur, doğurur ve yaşlanır. Buraya kadar hepsi doğru. Ancak bu süt ineğinin ayrı bir özelliği var. Bu zamana kadar hep doğurduğu yavrularını Cuma günleri doğurmuş olması.
İlçemiz Sefa köyünde yaşayan Zehra Ebrem adlı kişinin Cumali adını koyduğu süt ineği bu zamana kadar 4 kez doğurmuş ve bütün doğurduğu yavrularını Cuma günü dünyaya getirmiş olması.
Süt ineği sahibi Zehra Ebrem “Yaklaşık 10 yıldır bu ineğime bakıyorum. Nedense erkek olsun, dişi olsun her doğurduğu yavrusunu Cuma günleri dünya ya getirdi. Bu işe hepimiz şaşırıyoruz. En son dünyaya getirdiği 4. Danasını da geçtiğimiz Cuma günü dünyaya getirdi. Şaşırmamak elde değil. Benim başka süt ineklerim de var. Onlarda böyle bir şey yok. Onlar hep danalarını değişik günlerde doğuruyor. Bu bir mucize” dedi.