Fatsa’da Balıkçılık yapan bir kişi ısınmak için hurdadan aldığı otogaz deposundan soba yaparak işlerinde ısınma ihtiyacını karşılıyor.
Balıkçılık yapan Birol Özkan adlı vatandaş, balıkçı barınağında bulunan işyerini kendisinin icat ettiği soba ile ısınma sorununu hallediyor. Özkan, yaptığı açıklamada; “Ben balıkçılıkla uğraşan birisiyim. Denizden geldikten sonra ısınmam gerekiyor. Yerlerimiz m2 olarak küçük. Bu mekanımıza normal bir soba kurduğumuzu zaman epey yer kaplıyor. Bende aklıma bu icat geldi. Hurdadan bulduğum otogaz deposundan soba yapmak aklıma geldi. Neticede sonun da başardım. Şu an hem ısınma sorunumu hallediyorum, hem ızgaramı yapıyorum hem de çayımı üzerinde demliyorum. Bir taşla üç kuş vurmuş oldum. Güzel de yanıyor. Gayet memnunum, herkese de tavsiye ederim” dedi.