Öğrencilerinin iletişimlerinin gelişmesi , çevre incelemesi, sinemada film izlemelerinin sağlanması amacıyla Fatsa’ya 17 km uzaklıkta bulunan Kulak mahallesi Çetirtepe İlkokulu Anasınıfı öğrencileri Fatsa merkeze gezi düzenlediler.
Müdür yardımcısı Muhammet Adaş, Anasınıfı öğretmeni Mervenur Ergün, okul aile birliği başkanı Emine Yüksel ve öğrenci velilerinin katıldığı gezide öğrenciler doyasıya eğlendiler.
Minik öğrencilerin bir kısmının beklide ilk kez gördüğü şehirde, öğretmenleri ve velileri tarafından sinemaya götürüldü, yürüyen merdivenlere bindirildi ve şehir gezdirirldi. Çocukar günlük geziden oldukca evlerine memnun döndüler.