Fatsa’da Kur’an kursları yararına Orta Büyük Cami avlusunda kermes düzenlendi.
Fatsa Müftülüğü’nce organize edilen kermese Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Erişmiş, İlçe Müftüsü Hüseyin Can, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.
Fatsa Müftüsü Hüseyin Can, yaptığı açıklamada, Diyanet İşler Başkanlığımız her yıl 14 -20 Nisan tarihleri arasında Kutlu Doğum haftası programı icra ediyor. Bu kermes’te Kutlu Doğum programlarından birtanesi bu kermesimiz 7 gün sürecektir. Burada elde edilen gelirler Kur’an Kursları yararına yapılıyor. Ayrıca kermese emeği geçen ve bir şeyler getirip burada satılmasına vesile olan hanım kardeşlerimize ve herkese teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Bu tür programların hepsi hayırlara vesile olur inşallah” dedi.