Ordu'da hayırsever bir vatandaşın aldığı akülü tekerlekli sandalye, Ordu Özürlüler Derneği Başkanı İmdat Aktaş tarafından ortopedik engelli bir kişiye verildi.
Ordu Özürlüler Derneği Başkanı İmdat Aktaş, adının açıklanmasını isteyen bir hayırsever tarafından akülü tekerlekli sandalyenin ortopedik engelli Yusuf Kirpitçi’ye bağışlandığını söyledi.
İhtiyaç sahibi bir kardeşinin ihtiyacının giderilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Aktaş, şunları kaydetti: “Yapılan bu tür bağışlar engelli insanlarımızın toplumsal yaşama katılmalarının önündeki engelleri kaldırmaktadır. Engelli insanlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla yaptığımız bu ve benzeri tüm çalışmalarımızda bizlere destek olan hayırsever insanlarımıza tekrar teşekkür ediyorum.”