Fatsa’nın Raşadiye Caddesi sakinleri kendin tut, kendin pişir, kendin ye konseptinde “Alabalık Üretim Çiftliği” kurmak üzere kolları sıvadı.
Vatandaşlar, “Cadde yollarının iç kısımlarında yağan yağmur sonrası doğal göllerin oluştuğunu ve bu göllerden faydalanarak alabalık yetiştiriciliği yapmak için şirket kuracaklarını”ifade ediyor.
Fatsa Belediyesine teşekkürlerini de açıklamalarında sıkça dile getiren mahalleliler; “ Fatsa Belediyemiz bize böyle bir imkan sağladığı için çok müteşekkiriz. Her yağmur sonrası asfalt üzerinde oluşan bu suni göller bizlerin girişimcilik ruhunu kabartarak, alabalık üretme çiftliği üzerine şirket kurmaya yönlendirdi. Özellikle Vakıfbank önünde biriken bu verimli havuzlarda alabalık üretmek istiyoruz. Bu çiftliğide kendin tut, kendin pişir, kendin ye konseptinde şirketleştireceğiz. Bu imkanın oluşmasında Fatsa Belediyemizin katkısı çok büyük. Bizlerde mahalleliler olarak belediyemize çok teşekkür ediyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundular.