Samsun’un eski Ankara Yolu üzerinde Çakallı köprüsü sonundaki küçük kerpiç evde başlar menemenci Nazım’ın hikayesi. Bu hikaye üç kuşaktır lezzetinden söz ettirmeyi başarıyor. Şehirler arası yolculuk yapan, ya da yolu buradan geçen herkes İnanç Menemen Muhtar’ın yerine uğruyor ve efsane menemenin tadına bakıyor. Eskiden beri bu menemenciye kimlerin yolu düşmemiş ki? Bakanlar, valiler, kaymakamlar, üst düzey yöneticiler özel istek üzerine menemenlerini hazırlatırmış. Menemenin bu kadar güzel olmasının nedeni ne diye sorduğumuzda ise; “ Menemenin domatesleri lezzetli ve oldukça özenle seçiliyor. Yumurtası, tereyağı, her şeyi doğal olarak üretiliyor. Tabi ki bu kadar özel olmasının bir püf noktası var ama onu da açıklamıyoruz. Menemen işi dededen babaya, babadan da oğula geçti. Yıllardır herkes bizi tanıyor ve muhakkak ziyaret ediyor. 56 yıllık damak tadı bu hünerli ellerde efsaneye dönüşüyor” diyorlar.