Altınordu Belediyesi, şehri ikiye bölen Bülbül Deresi'nde yaz sezonu için temizlik çalışmalarına başladı.
Hemen her yağışta yüksek kesimlerden gelen taş ve ağaç kütükleriyle kaplanan, zaman zaman tıkanan Bülbül Deresi'nde temizleme çalışmaları sürüyor. Belediye Başkan Engin Tekintaş, yaz mevsiminin gelmesiyle derelerde biriken kum ve taşların temizliğini yapmaya başladıklarını söyledi.
Yapılan çalışmaların belli aralıklar ile devam edeceğinin altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, bir açıklama yaparak şunları söyledi“ Şehrin gerdanlıklarından birisi olan bülbül deresi içinde çalışmalarımız bugün itibari ile başladı. Ordu Büyükşehir Belediyemizin ekipleri ve bizim ekiplerimiz ile birlikte sistemli bir çalışma planladık. Yaz dönemi boyunca başta bülbül deresi olmak üzere civil ve melet ırmaklarında da bu çalışmaları yapacağız. Bizim buradaki en büyük amacımız şehrin ortasından geçen bülbül deresini ilçemize yakışır bir görünüme kavuşturmak olacaktır. Başta Ordu Büyükşehir Belediyemiz ve Altınordu Belediyesi ekiplerine yaptıkları bu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. Haber merkezi