Ağustos ayının gelmesiyle fındık hasadına başlayan fındık işçileri sıcak havanın da etkisiyle bir hayli zorlanıyor.
Sabah 08.00 ile akşam 07.00 arası bahçede bulunan fındık işçileri; “ Havalar oldukça sıcak. Bizlerde fındık toplarken zorlanıyoruz. Bu sene mahsulümüz bol. Bu da bizim en büyük umudumuz. Fındık toplamak gerçekten yorucu ama yılda bir kez sabır gösteriyoruz. Fındık tam olgunlaşmadığı için şu an daldan topluyoruz. Kısa bir süre sonra olgunlaşan fındık yere dökülecek ve işlerimiz biraz daha kolaylaşacak. Bu sıcak havalarda fındık toplayan herkese Allah kolaylıklar versin” dediler. Yeni Haber