Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu’ya gelen Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Ordu Valiliği’ni ziyaret etti.
Ordu Valiliği’ne gelişinde, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Garip Gümüş, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Uslu, ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, Vali Yardımcıları Mehmet Erhan Türker, Ahmet Akın Varıcıer, Turgut Subaşı, Niyazi Erten, Halil Karbuz, Fatih Görmüş, Engin Avcı, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, daire müdürleri ve Valilik birim müdürleri tarafından karşılanan Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Valilik Şeref Defteri’ni imzaladıktan sonra Valilik Makamına geçti.
Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş’un Ordu Valiliği’ni ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirten Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Ordulu olan Başbakan Yardımcımız Sayın Prof.Dr.Numan Kurtulmuş bizlere bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Biliyorsunuz, Türkiye’nin yönetim sisteminde Ankara’da merkezi hükümet bulunuyor. Bakanlıkların taşradaki teşkilatları ise il müdürleri tarafından yürütülüyor. Bu çalışmalar, Valiliğin denetim, kontrolü ve koordinasyonunda gerçekleştiriliyor” diyerek, kamu kaynaklarının yerinde ve zamanında kullanılmasının, il müdürlerinin ve personelinin gayretli çalışmaları ile mümkün olacağını ifade etti.
Vali Balkanlıoğlu, ”Sayın Başbakan Yardımcımız, hem il müdürlerimizi yakinen tanımak, hem de kamu hizmetlerinde vatandaş memnuniyetinin artması bakımından kurum müdürlerimize bazı tavsiyelerde bulunacak. Bu amaçla il müdürlerimizin katılımıyla kahvaltılı bir toplantıda biraya gelinecek” dedi.
Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş da, kamu kurum ve kuruluşların yöneticilerin çoğunu yakından tanıdığını söyleyerek, “Bugün düzenlenecek toplantıda bundan sonra Ordu’nun yönetimi bakımından Sayın Valinin öncülüğünde yapılacak hizmetlerin daha düzenli, daha doğru olması bakımından müzakerede bulunacağız” diye konuştu.
“Ordu’ya yapılacak hizmetleri koordine etmek için bir araya geldik” diyen Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, ”Bu güzel şehre, her kurum yöneticisi arkadaşımız kendi becerisini, bilgisini ve tecrübesini maksimum seviyede katarak en güzel hizmeti veririz. Ordu şehrimizin daha ileri gitmesini sağlamış olacağız” şeklinde konuştu.