Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları yeni eğitim- öğretim sezonunu açtı.
Bu yıl Altınordu şubesinin ardından Ünye ve Fatsa’da da şube açan ORMEK’te kursiyer kayıtları başladı.
Yeni eğitim ve öğretim dönemi için birçok alanda halkın isteğine cevap verecek olan ORMEK; Kur’an-ı Kerim Tecvidli Okuma, Diksiyon, İş ve Sosyal Hayatta İletişim, Kişisel Gelişim, Osmanlı Türkçesi-İmlası, Osmanlıcada Arapça ve Farsça Kuralları, Etkili ve Hızlı Okuma, İşaret Dili, Sosyal Hayatta İletişim, Kur’an-ı Kerim (Elifba) Okuma eğitimlerinin de verilmesini planlıyor.
ORMEK yeni sezonda; geçtiğimiz yıl yoğun ilgi gören ebru sanatı eğitimlerinin, vatandaşların arasında sayısı az olsa da okuma yazma bilmeyenler için okuma-yazma kurslarının, özellikle kadınların talep ettiği step-aerobik ve ‘bir dil bir insan’ mantığında yabancı dil eğitiminin yanı sıra İngilizce kurslarının da verilmesi için hazırlıklarını sürdürüyor.
ORMEK; Altınordu, Fatsa ve Ünye şubelerinde kayıtlarına devam ediyor.