Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği 19.800 civarında aktif kayıtlı üyesi adına Ordu Sevgi Hastanesi ile sağlık hizmeti protokolü imzaladı.
Uzun zamandır sürdürülen çalışmalar neticesi Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği ve Sevgi Hastanesi arasında yapılan sağlık hizmeti protokolü ile 19.800 aktif üye ve 1 nci derece yakınlarına sağlık hizmetinden yararlanacak..
Protokol, Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği adına başkan Aydın Bostancıoğlu ve Sevgi Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Halil Alagöz arasında imzalandı.
Protokol sonrası bir açıklama yapan Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği başkanı Aydın Bostancıoğlu, “Ordu Sevgi Hastanesiyle yapmış olduğumuz protokolden Esnaf ve Sanatkarlarımız ile 1 nci derecedeki aile yakınları yararlanacaktır” dedi
Bostancıoğlu, “aktif üyelerimiz ve 1 nci derecedeki yakınlarına Ordu Sevgi Hastanesi’nde olacakları muayene sırasında; Ayakta tedavilerde %20, yatarak tedavilerde % 15, ameliyatlarda ise % 15 oranında indirim uygulanacaktır. Özel Ordu Sevgi Hastanesine tedavi için gidecek Esnaf ve Sanatkarlarımız ile birinci derece ki aile yakınları, üyelerin kimlik bilgilerinin sisteme giriş yapılana kadar bağlı oldukları odalarımızdan veya sicil müdürlüğümüzden alacakları belgeleri hastane yetkililerine teslim etmeleri halinde tedavileri sırasında yapılacak ücretlendirmede % 15 ile % 20 oranında indirimlerden hemen faydalanabileceklerdir. Tüm Esnaf ve Sanatkarlar kardeşlerim ile ailelerine hayırlı olsun” dedi
PROTOKOL ANLAŞMASININ İÇERİĞİ
Sağlık hizmeti ve ilaç sektöründe ki sürekli artışlar nedeniyle, Esnaf ve Sanatkârlarımız ile birinci derecedeki yakınları tedavilerini aksatmakta, dolayısıyla ileride daha büyük sorunlar yaşamaktadır.
Geçmiş yıllarda İlimizde bulunan özel bir Hastane ile tedavi aşamasında sağlık indiriminden faydalanmak üzere anlaşma yapmış ve bugüne kadar bu uygulamadan üyeleriniz ve yakınları faydalanmıştır.
09 Ekim 2015 tarihinde sağlık alanında ki hizmet alanımızı genişletmek üzere ÖZEL ORDU SEVGİ HASTANESİ ile BİRLİĞİMİZ arasında SAĞLIK HİZMETLERİNDE İNDİRİM’ den faydalanmak üzere protokol yapılmıştır.
Ordu Özel Sevgi Hastanesi ile yapılan protokolden başta Birliğimiz ve Birliğimize bağlı Mesleki Odalarımızın çalışanları ile birinci derecede ki yakınları (Anne, Baba, Eş ve çocuklar) faydalanabilecektir.
Birliğe bağlı Mesleki Odalarımızda kayıtlı Esnaf ve Sanatkârlar ile birinci derecedeki yakınları (Anne, Baba, Eş ve çocukları) faydalanabileceklerdir.
- Ordu Özel Sevgi Hastanesinin Sunacağı Hizmetler;
Hastalık veya kaza sonucu ortaya çıkan sağlıkla ilgili sorunları ayakta veya
yatarak teşhis ve tedaviler için her türlü tıbbi müdahaleyi yapmak,
Esnaf ve Sanatkârlarımızın faydalanacağı indirim oranları;
1- SGK prim borcundan dolayı güvencesi olmayan Esnaf ve Sanatkârlarımız cari fiyatlarda % 20, yatarak tedavilerde ise % 20 (İlaç, malzeme ve özellikli malzeme hariç)
2- Sosyal Güvenlik Güvencesi olan (SGK+BAĞ-KUR) lar ayaktan müdahalelerde 12,00-TL Devlet Katılım Payı (Yasa olarak Devlete yatırılmakta olan) ayaktan tedavilerde % 20, yatarak tedavilerde % 15, Ameliyatlarda ise % 15 indirimlerden faydalanabileceklerdir. (İlaç, Malzeme ve özellikli malzemeler hariç)
3-
4- Diş, Diyetisyen, Psikolog gibi Sosyal Güvenlik kapsamında olmayan poliklinik hizmetlerinde % 10 indirimden faydalanabileceklerdir.
- Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliğimiz ve Birliğe bağlı Mesleki Odalarımızın yapacakları;
Kendisine kayıtlı bulunan tüm esnaf ve sanatkârlarımıza bilgilendirme mesajları atılacak.
- Birliğimizce, Mesleki Odalarımızda çalışan personellerin bilgileri ile Birlik çalışanlarının bilgileri hastaneye verilecektir.
- Mesleki Odalarımızca, Ordu Özel Sevgi Hastanesine gönderdikleri/ yönlendirdikleri Esnaf ve Sanatkârlar için Odalarında ki Sicil durumunu içeren Oda Kayıt Belgesi, Mesleki Faaliyet Belgesi veya Oda Kimlik kartlarını hazırlayıp vereceklerdir. (Hastaneye ilk kayıt aşamasında 1 kez verilecek sisteme işlenecek tekrar edilen tedavilerde sadece kimlik gösterilip indirimlerden faydalanılacak)
Yukarıda maddeler halinde açıklamış olduğumuz sağlık anlaşmamızı üyelerinize duyurmanızı, kendilerine hizmet amacıyla listelerinizi oluşturup, göndermenizi önemle rica eder, sağlıklı yaşam dilerim.
Aydın Bostancıoğlu
Birlik Başkanı