Fatsa’nın en eski spor kulüplerinden olan Akdemir İhtisas Taekvondo Spor Kulübü sporcuları, çalışmalarını sürdürdükleri taekvondo salonunda açtıkları Türk bayrağı ile teröre tepki gösterdiler. Antreman öncesi şehitlere saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından açtıkları Türk bayrağı önünde fotoğraf da çektirerek sporcular, tüm yurda birlik mesajı vererek. “terörü lanetliyoruz” dediler. Taekvondo antrenörü Ferhat Akdemir ve Kulüp başkanı Derya Efil’de yaptıkları açıklama ile; ''hiç kimse bu vatanın birliğine dirliğine bütünlüğüne göz dikmesin. Bu gençlerimiz olduğu sürece hiç kimsenin gücü şanlı bayrağımızın dalgalanmasına, ezan sesimizin susmasına engel olmayacaktır. Biz bu vesile ile icra edilen operasyonlarda şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz'' dediler.