Büyükşehir Belediyesi’nin Ordu’nun altyapı sorunlarını çözüp modern bir büyükşehir olmasını sağlamak amacıyla başlattığı çalışmalar aralıksız devam ediyor.
2017 yılı sonuna kadar altyapıyla ilgili kemikleşmiş sorunları ortadan kaldırmayı hedefleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı OSKİ Genel Müdürlüğü, altyapı kanalizasyon çalışmalarına Perşembe ilçesi Çınar Mahallesi’nde devam ediyor.
ÇINAR MAHALLESİ’NİN KANALİZASYON SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR
Bugüne kadar düzenli ve sistemli bir kanalizasyon hattı bulunmayan Çınar Mahallesi’nde altyapı eksikliğinden kaynaklı sorunların çözülmesi için başlatılan çalışmalar kapsamında; 250 m kanalizasyon hattı döşenerek evlerin atık su ve kanalizasyon giderleri mahalleden uzaklaştırılırken, mahalle halkının açtığı fosseptik çukurlar ve lokal kanallar kapatıldı.
2 BİN 300 METRE HAT DÖŞENECEK
OSKİ Genel Müdürlüğü’nce yapılacak çalışmalar ile Çınar Mahallesi’ne 2 bin 300 m kanalizasyon hattı döşenerek insan sağlığını tehdit edecek sorunlar ortadan kaldırılacak.