HAVALARIN SOĞUMASIYLA KIŞLIK YAKACAK HAZIRLIKLARI HIZLANDI
![](/cache/multithumb_thumbs/b_250_170_16777215_0___ckfinder_userfiles_images_ykck28_9_2016.jpg)
Sonbahar aylarının gelmesiyle birlikte, son günlerde havaların iyice soğumasının da etkisiyle kışlık yakacak hazırlıkları hızlandı.
Vatandaşlar, kışın yakacakları odun ve kömür hazırlıklarına başladı.
Son yıllarda yeni yapılan konutlarda merkezi ısıtma sistemleri kullanılırken, kent merkezinde ve kırsal kesimde yaşayan bazı vatandaşlar ise odun ve kömür yakarak kış mevsimini geçiriyor.
Kış mevsimi ve soğuklar bastırmadan hazırlıklara başladığını belirten vatandaşlar, “ Kar ve etkili soğukların bu bölgede ne zaman bastıracağı belli olmuyor. Bu yüzden hazırlıkları ne kadar erken yaparsak o kadar iyi oluyor. Odunun yanında kömür ve kabuk da yakıyoruz. Onları satın alıyoruz ve fiyatlar geçen seneye oranla fazla artış göstermemiş.” dediler.
Yorum ekle